MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı Kim Olsun ?

31 Mart 2019 tarihide yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinde Adaylı müracaatları halen devam etmekte olup Sorgun’ dan Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Başkanı Aday Adaylık müracaatını şuan için yapan 3 mühendis bulunmakta.

Yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı Aday Adaylığını ilan eden ve MHP Genel Merkezine giderek adaylık müracaatını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Eski Sorgun Belediye Başkanı Yılmaz KILIÇASLAN, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Makine Mühendisi Tahir Demirel ve Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Meclis Üyesi Mustafa Erkut Ekinci ve Ergün Paşabahçe sahibi Kazım ERGÜN bulunmaktalar.

Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı Adayı olarak kimi görmek istersiniz anketimize katılarak fikrinizi beyan edebilirsiniz.

 

 

 

MHP Miletvekili Ethem Sedef Esnafları Ziyaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesince düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programına katılmak için geldiği Sorgun’ da Esnafları ziyaret ederek Sorgun Esnafının sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi.

Son günlerde Yozgatlı Çiftçilerin Sorunlarının çözümü için Tarım Bakanına verdiği soru önergesi ve TBMM’ de Yozgat Esnafının sorunları ile yaptığı konuşma ile gündeme gelen Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef çeşitli programlara katılmak için geldiği Sorgun’ da esnafları ziyaret ederek Sorgunlu esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Milletvekili Ethem Sedef seçim öncesi yapmış olduğu esnaf ziyaretlerinde kendisinin sadece seçim öncesi oy istemek için gelen siyasetçilerden olmadığını her zaman Yozgat ve Sorgun halkının yanında olduğunu belirterek ben seçim öncesinde de Milletvekili olduktan sonra da her zaman insanımıza hizmet için yanlarında olacağım dedi. Sorgunlu esnaflar kendilerini ziyarete gelen Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’ in yapmış olduğu ziyaretten son derece memnun olduklarını, siyasetçilerin sadece seçim öncesi oy istemek için değil seçim sonrası da esnaf ziyaretlerinde bulunarak esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm getirmeye çalışmasının memnun edici olduğunu belirtiler.

MHP Yozgat Millet Vekili İbrahim Ethem Sedef Sorgunlu Esnafları Ziyaret Etti.

 

Sorgun Belediyesi Hız Kesmeden Çalışıyor

Sorgun Belediyesi devam eden projeleri soğuklar ve yağışlar başlamadan tamamlanması için son hız çalışıyor. Sorgun’un en önemli sorunlarının başında alt yapı ve üst yapı bulunmaktadır. Sorgun Belediyesi Kış mevsiminin geldiği bu günlerde yağışlar başlamadan devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verdi.

Sorgun Kış mevsiminin gelmesi ve yağışların başlaması ile yetersiz alt yapı ve üst yapı nedeni ile adeta bir Çamur deryasına döndüğü tüm Sorgunluların ortak şikayetidir. Sorgun Belediyesi merkez ve kıyı mahallelerde devam eden alt ve üst yapı projelerini tamamlayarak Sorgun’ u çamurdan kurtarmak için çalışmalarına devam ediyor. Üst yapı olarak bozuk olan yollar Sıcak Asfalt atılıp, pKilit Parke döşenirken alt yapıda ise yağmur suyu tahliye hatları döşeniyor.

Sorgun Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları ise şöyle;

Sıcak Asfalt Çalışmaları

Osman Çavuş Mahallesi Kilit Parke Çalışması

Yağmur Suyu Tahliye Hattı Çalışmaları:

Yazlak Mahallesi Peyzaj Çalışması:

Park Çalışmaları:

Sorgun Türk Eğitim Sen’den Yemekli Kutlama

24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesi yöneticileri her yıl olduğu gibi bu yılda öğretmen ve ailelerine Bobbili Cafe’ de yemekli kutlama programı düzenledi. 

24 Kasım Öğretmenler günü Sorgun’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesi tarafından Sendika üyelerine ve ailelerine yönelik yemekli kutlama programı düzenlendi. Kutlama programına Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Millet Vekili İbrahim Ethem SEDEF, Türk Eğitim Sendikası Yozgat İl Başkanı Mahmut Kabayel, Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesi Başkanı Kadir Demirbilek ve Yönetimi, MHP Sorgun Belediye Başkan Aday Adayları Zafer Yusuf Kutlusoy, Tahir Demirel ve Erkut Ekinci ile öğretmenler ve aileleri katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı sonrasında katılımcılara yemek ikramı yapıldı.  Programda başarılı öğretmenlere plaket töreninin ardından öğretmenler ve aileleri düzenlenen eğlence programı ile gönüllerince eğlendi. Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesi tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama programına katılan öğretmen ve aileleri kutlama programından son derece memnun ayrıldı.

Öğretmenler ve Aileleri Saygı Duruşunda:

Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi Sorgun’ da da kutlandı. İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonunda düzenlenen programa Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kurum Amirleri ve Öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşti.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama programı İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlendi. Program 15 Temmuz Şehitler anısına video gösterimi ile başladı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programda aday öğretmenlerin adaylıklarının kaldırılmasına dair yemin töreni yapılmasının ardından emekliliğe ayrılan öğretmenlere Plaket ve çeşitli hediyeler verilerek düzenlenen Kutlama Programı sona erdi.

Aday Öğretmenler Yemin Töreni

Emekli Öğretmenlere Plaket Verildi

Dünya Şampiyonu Sorgun’da Söyleşiye Katıldı

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Bilinçli ve güçlü kızlar, aydınlık ve güçlü yarınlar projesine destek amacı ile İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda söyleşiye katıldı.

Yozgatlı Milli Güreşçimiz Kayaalp ile öğrenciler arasında soru cevap şeklinde samimi bir sohbet havasında geçen söyleşide Rıza Kayaalp; öğrencilere iyi bir geleceğe sahip olmaları, annelerine, babalarına, vatana, millete, hayırlı evlat olmaları için neler yapılması gerektiğini, kendisinin geldiği noktaya ulaşmak için ne tür gayret ve çabalar gösterdiğini, Dünya ve Avrupa Şampiyonluğunu kazandığını ancak hedefinin 2020 yılında Tokyo’ da düzenlenecek Olimpiyatlarda Altın Madalya olduğunu ve hedefine ulaşmak için çok yoğun bir antrenman programı olduğunu anlattı.

MHP İlçe Başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY Adaylığını Açıkladı mı

Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanı olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Zafer Yusuf KUTLUSOY 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahali İdareler (Yerel Seçim) Seçimlerinde Sorgun Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için istifa etmişti. Zafer Yusuf KUTLUSOY Sorgun Belediye Başkanlığı için MHP’ den adaylık müracaatını yaptı mı ?

Mayıs 2017 tarihinden beri Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanlığını görevini yürüten İnşaat Mühendisi Zafer Yusuf KUTLUSOY 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanlığına Adaylık müracaatını yaparak aday olacağı bekleniyor.

Sorgun Ülkü Ocağından Kandil İkramı

Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili Sorgun’ da Salih Paşa Camii ve Garajlar Yeni Camii’ de düzenlenen programlarda coşkuyla ve dualarla kutlandı.

Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olarak kutlanan Mevlid Kandili Sorgun Salih Paşa Camii ve Yeni Camii’ de akşam namazından sonra düzenlenen programlar ile kutlandı. Düzenlenen Mevlid programlarına Sorgun Halkı geniş katılım gösterdi. Sorgun Ülkü Ocağına mensup gençler Salih Paşa Camii ve Yeni Camii önüne kurdukları Standlarda Mevlid Programına katılan Sorgunlulara çeşitli ikramlarda bulunarak Sorgunluların Kandillerini Kutladı. Sorgun Ülkü Ocağı tarafından yapılan ikramlardan alan Sorgunlular yapılan bu ikram faaliyetinden oldukça memnun oldukları gözlendi. Bizlerde Sorgun Haber ekibi olarak başta Sorgun Ülkü Ocağı Başkanı Osman YEŞİL beye, kıymetli Ülkü Ocağı Yönetimine ve faaliyete katılan Ocaklı gençlere teşekkür ediyoruz.

Sorgun Ülkü Ocağı İkramına Sorgunlular Büyük İlgi Gösterdi.

 

Sorgun’un İçme Suyu Sorunu Bitecek mi ?

Sorgun’ da özellikle kurak geçen yaz aylarında baş gösteren içme suyu sorunu, Sorgun’ un en büyük sorunlarının başında gelmektedir. Sorgunlular yaz aylarında susuz kalmak istemiyor ve Sorgun’ un içe suyu sıkıntısının biraz önce çözüme kavuşmasını bekliyor.

Sorgun’ da yaz aylarında Yenidoğan Mahallesi, Beğendik Konutları gibi yüksek kesimlerde sıklıkla görülen ve Sorgun’ un genelinde baş gösteren su kesintileri ve içme suyu sorununa çözüm arayan Sorgun Belediye Başkanı Murat GÜRBÜZ yüzde 50 si İller Bankasından hibe olarak alınan ve Sorgun’ un içme suyu sorununu çözecek olan Yeni İçme Suyu Projesini imzaladı.

İmzalanan bu proje tamamlandığında İnşallah Sorgun’ da yaz aylarında yaşanan içme suyu sorunu düzelir ve Sorgunlu yıllar sonra susuz kalma korkusundan kurtulur temennisi ile…

Sorgun Derbisi 1-0 Bitti

Yozgat 1. Amatör Liginde (Bal Ligi) yer alan Sorgun BelediyeSpor ile Sorgun Gençlik Spor bu gün  Saat:14.00 da Sorgun Şehir Stadında karşı karşıya geldi. Maç Sorgun Belediyespor ‘ un 1-0 lık üstünlüğü ile bitti.

Bu gün saat 14:00 da Sorgun Belediyespor ile Sorgun Gençlikspor arasında Yozgat 1. Amatör Ligininin 7. haftasında Sorgun Şehir Stadında oynanan maçta Sorgun Belediyespor, Sorgun Gençliksporu 1-0 yenerek puanını 18’e çıkartı ve Liderliğini korudu.

Maç Sonucu :

Sorgun Belediyespor :  1

Sorgun Gençlikspor : 0