MHP Sorgun İlçe Başkanlığından Yazılı Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun ilçe başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY gündeme dair yazılı açıklamada bulundu.

Zafer Yusuf Kutlusoy, yaptığı yazılı açıklamada, maddi durumu yerinde olmayan ailelere yapılan kömür yardımlarının bu yıl da devam ettiğini belirterek; “Yakacak alacak parası olmayan Türkiye genelinde yaklaşık 2,5 milyon aileye kışı geçirecek kömürü devlet veriyor. 5 milyona yakın aile ise geçim sınırında olduğu belirtiliyor. Bu durum son zamanlarda alt gelir grubunda olan ailelerde daha da fazla hissedilmektedir. Sorgun ilçemizde de sene başında belirlenen ailelere yardımların dağıtımı yapıldı. Böylece muhtaç ailelere soğukta bir nebze de olsa ısınma problemlerine devlet eli ile müdahale edilmiş olunuyor. Maddi destekler ile de ocaklarında bir kap yemek pişirmeye vesile olunmuş oluyor. Ancak Sorgun ilçemizde bize gelen haberlere göre bu yardımların yeterli olmadığı ve bazı ailelere kömürlerinin ulaşmadığı yönündedir” dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte sosyal devlet anlayışını bu durumda olan ailelere mümkün olduğunca fazla ulaşılması gerektiğinin altını çizen Kutlusoy, şunları kaydetti:

“İlçemizde yeterli gelmemsinin sebebi Yozgat İlinin en büyük ilçesine bütçe ayrılırken acaba adaletli bir dağıtım olmadığımı yoksa bütçeden kaynaklı bir azalmamı var? Ya da adaletli bir dağıtımın gerçekleşmediğimi? Sorgun MHP yönetimi olarak merak ediyoruz. Geliri olmayanlara devletin sahip çıkması çok güzel bir şeydir. Sosyal Devlet anlayışının en güzel örneklerinden biri kömür ve gıda yardımlarıdır. İnsanların temel ihtiyaçları karşılanmalı. Bu durum kesinlikle muhtaç olan aileler öncelik verilerek yapılmalı ve gereken her aileye eşit yaklaşılmalı dağıtımda bu kriter ön planda tutulmalıdır.”

Kutlusoy, muhtaç olup da hala kömür ve gıda yardımı alamayan ailelerin tespit edilmesi ve soğuk günlerde ocakların sönmesine destek olunması gerektiğini vurguladı.

Yapılan yardımların boyutunun genişletilmesi gerektiği talebinde bulunan MHP Sorgun İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy; “Çünkü ekonomik krizden bütün vatandaşlarımız olumsuz yönde etkilenmiş iş sahası ilçemizde saten dar alanda olması bu durumu daha da kötü hale getirmektedir. Sosyal yardımlar ile bu olumsuzluklar atlatılabilir” ifadelerini kullandı.

Üzeyir ARSLAN BBP’ den Adaya Oldu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Sorgun Belediye Başkanlığı için Ak Partiden Aday Adayı olan Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkanı olan Üzeyir Arslan Ak Parti tarafından Aday gösterilmeyince partisinin tercihine tepki göstererek Büyük Birlik Partisi Sorgun Belediye Başkan Adayı oldu.

Üzeyir Arslan Kimdir ?

1965 yılında Sorgun Kapaklı Köyü’nde doğdu. İlkokulu Yeşilyurt İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Sorgun Lisesinde tamamladı.

Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okuyan ÜZEYİR ARSLAN evli ve 3 çocuk babasıdır.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra çeşitli Avrupa ülkelerinde 3 yıl kaldı.

Yurt dışı dönüşü Sorgun’da çeşitli sektörlerde ticaret yaptı.

Yapmış olduğu faaliyetler ve görevler;

2001 yılında AK Parti Sorgun ilçe Teşkilatında Kurucu Üye olarak yer aldı.

2003-2004 yılları arasında Sorgun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonu mütevelli heyet üyeliği yaptı.

2004-2009 yılları arasında AK Parti il genel meclis üyeliği yaptı.

2006 yılında Sorgun Engelliler Umut Derneği’nin kurucu yönetim kurulu

üyeliği yaptı.

2008-2009 yılları arasında köylere hizmet götürme birliğinde yönetim kurulu

üyeliği yaptı.

Görevleri nedeni ile birçok Avrupa ülkesinde araştırma ve incelemelerde bulundu.

2009 yılı yerel seçimlerinde yeniden il genel meclis üyeliğine seçilerek; bir dönem il genel meclis başkanlığı yaptı.

Yozgat, Sivas, Kayseri illerini kapsayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Bulunduğu konum itibarı ile; Yozgat  Sorgun’un bütün köylerine yatırım yapılmasında öncülük etti.

2011 yılı genel seçimlerinde AK Parti Yozgat Millet vekili aday adayı oldu.

Sorgun devlet hastanesinde hasta hakları kurulunda üyelik yaptı.

2013 yılında Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

Ak Parti Sorgun Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa ÖZDEMİR Oldu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Ak Parti Sorgun Belediye Başkan Adayı Avukat Mustafa ÖZDEMİR oldu.

Avukat Mustafa Özdemir kimdir?

29 Ekim 1971 tarihinde Sorgun da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yeşilyurt okulu ; lise öğrenimi Sorgun İmamhatip lisesinde tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu oldu.Yozgat Barosu Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeliği yaptı. Sorgun Akparti ilçe teşkilatın da 2001-2011 yılları arasında ilçe başkan yardımcılığı ve çeşitli görevleri üstlendi.2011-2015 yıllarında Sorgun Akparti ilçe teşkilatı başkanlığı yaptı.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ilçemiz Sorgun’un Akparti İlçe Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.25 yıldır ilçemizde avukatlık mesleğini icra eden Mustafa Özdemir evli ve dört çocuk babasıdır.

Ülkü Ocaklarından Karne Hediyesi Konseri

Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanlığı öğrencilerin yarı yıl tatiline girmesi ile öğrencilere Karne Hadiyesi olarak 18 Ocak 2019 Cuma günü Saat: 15:00′ da İlyas Aslan Kültür Merkezinde Türk Müziğinin önemli isimlerinden Alperen KEKİLLİ’ nin katılımı ile Konser düzenleyecek.

Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanı Osman YEŞİL yaptığı açıklamada; “Bizler Sorgun Ülkü Ocakları olarak Vatanına-Milletine ve Dinine Bağlı, Ailesine ve Topluma faydalı, eğitimli gençler yetiştirmek için imkanlarımız dahilinde çalışmaktayız. Sorgun Ülkü Ocaları olarak eğitim-öğretim yılı içerisinde öğrenci arkadaşlar için sosyal ve kültürel alanda bir çok eğitsel faaliyet düzenledik, Ülkü Ocakları Yönetimi ve öğrenci arkadaşlar ile yaptığımız istişare ile yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan öğrenci arkadaşlar için Türk Müziğinin önde gelen sanatçılarından Sayın Alperen KEKİLLİ’ nin de katılımı ile bir konser programı düzenleyerek Sorgun Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı olarak öğrencilerimize Karne Hediyesi vermek istedik, düzenlenecek olan Konser ve etkinliğe bütün öğrenciler ve genç arkadaşlar davetlidir.” dedi.

Sokak Hayvanları Beslendi

Yozgat Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği olarak bu haftaki etkinlik kapsamında havaların soğuk geçmesi nedeniyle sahipsiz hayvanların beslenmesi yapıldı. Etkinlik kapsamında MHP Sorgun Belediye Başkanı Adayı Mustafa Erkut EKİNCİ beyin katkıları ile mama alımı hasta hayvanlara ilaç alımı yapıldı.

Besleme kapsamında çöp konteynerleri etrafına yemler bırakıldı. Ayrıca barınağımızda ki hayvanların rutin sağlık kontrolleri yapıldı. MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı M.Erkut EKİNCİ beyin seçimi kazanması halinde başıboş köpeklerin durumu hakkında görüş alışverişi yapıldı. Kendisi başıboş bir tane bile köpek kedi gibi sokak hayvanlarının toplumu rahatsız etmeyecek şekilde rehabilite sahipleme ve koruma altına alacakları sözünü verdi. Bunu yaparken belediye başkanı olarak bu güzide derneğimiz ve belediyemizin koordinasyonunu ilk elden kendisinin takip edeceğini söyledi. Bizler attığımız her adımda vatandaşlarımızın ve hayvan severlerin hassasiyetlerine uygun hareket edeceğiz dedi.

Yozgat Doğayı ve Hayvanları Korum Derneği Başkanı yaptığı açıklamada bizler haftalık etkinliklere devam ederek halkımızın bizlere Allah’ ın emaneti olan hayvanları sevmeye şefkat göstermeye ve korumaya davet ediyoruz. Sorgun bizim, bu hayvanlarda bizim başıboş hayvan sorunuda bizim dedi.

Ak Parti Sorgun Belediye Başkan Adayı Belli Oluyor

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Sorgun Belediye Başkanlığı için MHP ve İYİ Parti adaylarını açıklamıştı ancak AK Parti Adayı bu zamana kadar açıklanmamıştı. İşte Ak Partinin Sorgun Belediye Başkan Adayı 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Saat: 13:00 da  Yozgat Rıza Kaya Alp Spor Salonunda  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve Milletvekillerinin katılımı ile yapılan Aday Tanıtıp programında açıklanacak. 

Ak Parti Sorgun Belediye Başkanı Aday Adayı olarak müracaat eden Murat Gürbüz, Üzeyir Arslan, Doğan Sungur, Hamdi Yüksel, Ercan Şahin, Yasin Şahin, Mesut Kılıç, Sezai Demirel ve Satılmış Batur isimlerinden hangisinin Sorgun Belediye Başkan Adayı olacağı pazar günü yapılacak aday  tanıtıp programında belli olacak.

AK Parti Sorgun Belediye Başkanı Adayının kim olacağı ile ilgili kulislerde Mevcut Belediye Başkanı Murat GÜRBÜZ ve Ticaret Odası Başkanı Üzeyir ASLAN ın isimleri ön plana çıksa da Mesut KILIÇ isminin de açıklanabileceği beklentiler dahilinde.

Sorgun’ un Yüzü Futbolda Gülüyor

Yozgat Bölgesel Amatör liginde top koşturan Sorgun Belediyespor ve Sorgun Gençlik Spor Bal Ligi yükselme Play-off maçlarına kalmaya Hak Kazanarak futbol’ da Sorgun’ un yüzünü güldürdü.

Oynadıkları futbolla başarılı bir sezon geçiren Sorgun Belediyspor ve Sorgun Gençlik Spor Futbol takımları Bal Ligine yükselmek için Play-off maçlarına kalmaya hak kazındı. Oynadıkları son maçlarda Çekerek Sporu 8-0 yenen Sorgun Belediye Spor Ligde topladıkları 39 puanla Liderliğini korurken, Şefaatli Sporu 5-1 yenen Sorgun Gençlik Spor ise topladıkları 30 puan ile ligde 2 sırada yer alıyor.

Lig Puan Durumu:

Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Kutsal topraklara giderek Umre görevini yapacak olan Sorgunlu Umre kafilesi bu gün Öğle Namazına Müteakip Garajlar Yeni Camii de yapılan duanın ardından Kutsal Topraklara gitmek üzere yola çıktı.

Umre görevini yapmak üzere Kutsal Topraklara giden Sorgunluları Kutsal Topraklara uğurlamak üzere bu gün Garajlar Yeni Camii de toplu uğurlama programı düzenlendi, uğurlama programına umre görevini yerine getirmek için Kutsal Topraklara gidecek olanlar ve akrabaları ile Sorgunlu hemşehrilerimiz katıldı. Toplu olarak yapılan duaların ardından Kutsal Topraklara gidecekler Sorgun Terminalinden otobüslerle yolcu edildi.

Aker Mantar’a Tarıma Değer Katanlar Ödülü

Sorgun İlçesinde girişimci üniversite öğrencisi Merve Akgül tarafından Aşağıcumafakılı köyünde kurulan tam otomasyonlu mantar üretme çiftliği olarak yıllık 200 bin ton mantar üretme kapasitesi olan Aker Mantar çiftliği Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen Tarımsal Öğretimin 173. yıldönümü törenininde AKER MANTAR “Yozgat Tarımına Değer Katanlar” ödülüne layık görüldü.

İlçemiz Aşağıcumafakılı köyünde kurulan Aker Mantar Üretim çiftliği 16 çalışanı ile ilçemizde tarım sektöründe hizmet veren ve istihdama katkıda bulunan örnek bir kuruluştur. Tam otomasyonlu mantar üretim çiftliği olan Aker Mantar İlçemizde üretim yapan ve ürünlerini iç pazara sunarak Yozgat ve Sorgun ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Sorgunda Okullara Kar Tatili

Yozgat Valiliği tarafından yayınlanan duyuru ile Sorgun’ da okullar bir gün süre ile yani 01.09.2019 Çarşamba günü hava muhalefeti nedeni ile tatil edildi.

İşte Yozgat Valiliğinin açıklaması:

Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle, 09.01.2019 Çarşamba günü, ilimiz genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında bir (1) gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, hamile ve engelli kamu personelleri de aynı tarihte bir (1) gün idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.