Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci oldu

31 Mart 2019 yerel seçimler de resmi olmayan sonuçlara göre Sorgun Belediye Başkanı M. ERKUT EKİNCİ oldu.

MHP Sorgun belediye başkanı adayı olan M. Erkut Ekinci resmi olmayan sonuçlara göre Sorgun belediye başkanı olarak seçildi.

İşte Sorgun Belediyesi Seçim Sonuçları

M.Erkut EKİNCİ Kimdir ?

22.06.1981 tarihinde Sorgun’ da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini Sorgunda tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. 2004 Yılında İnşaat Mühendisliği Lisans Programını bitirdikten sonra 23.05.2005 Tarihinde Sorgun’ da EKİNCİ MÜHENDİSLİK Firmasını kurdu 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta.

Mesleki olarak kendisini geliştirmek için; Gazbeton Yapı Malzemeleri 2008, Deprem Yönetmeliği 2007 değişikliği 2008. Kendiliğinden Yerleşen Betonlar 2008. Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı 2008. Zeminlerin Mühendislik Yapıları 2010. Enerji Verimliliği ve Maaliyet Avantajı Sağlayan Yapı Malzemesi 2011. Yapılarda Dinamik Etki 2011. Betonarmede Burulma 2011. Zemin Islah Yöntemleri 2012 Eğitim ve Seminerlerine katıldı.

1995-1999 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatında Çeşitli Görevlerde Bulundu,  2000-2004 Yılları Arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesinde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocaklarında Çeşitli Görevlerde Bulundu, 2005-2008 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı Görevinde Bulundu, 2009 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, 2014 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, Halen MHP Sorgun Belediye Meclis Üyeliği Görevini Yürütmektedir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Tarafından Sorgun Ülkü Ocağı Başkanlığı Görevinden Dolayı Teşekkür Belgesi Bulunmaktadır.

Fuat OKTAY Esnaflarla Buluştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY Yeni Zelanda ziyaretinden döndükten sonra Sorgun’ u ziyaret ederek düzenlenen programda esnafla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY Esnaf Buluşmasında yapmış olduğu konuşmasında önemli konulara değindi. Fuat OKTAY yapmış olduğu konuşmanın ana başlıklarını ise aşağıda bulabilirsiniz.

PKK ve FETÖ ile iş tutanlarla birlikte olmanın nesi iyi? 
“Ekonomimize yapılan saldırılara, çalışkanlığıyla, özverisiyle, atalarımızdan miras aldığımız ahilik ruhuyla ve millet aşkıyla cevap vermiş, her daim göğsümüzü kabartmıştır. Sizlerin cumhurbaşkanımıza verdiği destek sayesinde milletimizin aşına ekmeğine el uzatanların karşısında birlikte durduk. Türkiye’nin ekonomik manipülasyonlarla hedef alındığı günleri birlikte atlattık. Biz de sizlerin bu desteğine, bu sevgisine layık olmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sizleri rahatlatmak, işinizi daha iyi şekilde yapabilmenizi temin etmek ve geleceğinizi daha iyi görebilmenize katkıda bulunmak için çabaladık.

ESNAFIMIZIN GERÇEK ANLAMDA YANINDA OLDUK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 17 yılda esnafı önceleyen, esnafın refahını artıran önemli adımları attıklarını vurgulayan Oktay, “Güçlü esnaf güçlü ekonomi vizyonumuz doğrultusunda, esnafımızın rekabet gücünü artırmak için birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47’den, yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indirerek, esnafımızın gerçek anlamda yanında olduk. Özellikle sıkıntılı dönemlerde esnaf ve sanatkarımızın borçlarını yeniden yapılandırarak önlerini görebilmelerini temin ettik. Sadece bu yıl kullandıracağımız kooperatif kefaletli kredi tutarı 22 milyar lirayı buluyor. TESKOMB kefaletiyle Halkbank kredisi kullanan esnaf sayısı 2002 yılsonu itibarıyla 63 bin 520 iken, bu sayı günümüzde 493 bini geçmiştir” dedi.

YÜZDE 5’LİK VERGİ İNDİRİMİ DEVAM EDİYOR
Vergisini aksatmadan, düzenli ödeyen esnaflara yüzde 5’lik vergi indiriminden yararlandırmaya devam ettiklerini söyleyen Oktay, “Geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutan bazı meslek kollarında faaliyette bulunan sanatkarlarımızı vergiden muaf tutuyoruz. İşveren, esnaf ve sigortalılarımızın prim borçları için ödeme kolaylığı sağlıyoruz. 2018 yılında 26 bin esnaf ve sanatkar kardeşimiz 431 milyon lira KOSGEB desteğinden yararlanmıştır. Türkiye’nin hızla kalkınması, yüksek gelirli ülkeler sınıfına yükselmesini için ihracat kilit taşıdır. Bunun için de daha fazla sayıda işletmemizin, esnafımızın ihracat yapması gerekmektedir. Hedefimiz, tüm esnaf ve sanatkarlarımızın artık yereli aşıp E-ticaret imkanlarını kullanarak dünyaya açılmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Sorgun Kop Millet Kıraathanesi Açıldı

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor programı kapsamında finanse edilen ve Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sorgun KOP Millet Kıraathanesi projesi Sorgun Agahefendi İlkokulunda açıldı.

Sorgun Kop Millet Kıraathanesi açılışına Sorgun Kaymakamı Sayın Mustafa Altınpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Beseri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Kordinatörü Mustafa Digilli, daire amirleri ve öğretmenler katıldı. Proje hakkında bilgi veren KOP yetkilileri projenin KOP tarafından desteklenen projeler arasında açılışı gerçekleştirilen ilk Millet Kıraathanesi olduğunu ve Sorgun için büyük bir kazanım olduğunu, ayrıca proje kapsamında yapılacak olan diğer faaliyetlerle birlikte kitap okuma alışkanlığı kazandırma konusunda oldukça fayda sağlayacağını belirterek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Şehidimiz Var.

Van – Erciş Ulupamir’den göç ederek Yozgat – Yenifakılı’ya yerleşen Kırgız Türk’ü  Uzman Çavuş Ömer Faruk Ulutürk, Mardin Kızıltepe’de şehit düşmüştür.

Van ilinden ailesi ile birlikte göç ederek Yozgat Yenifakılı’ ya yerleşen Kırgız Türkü Uzman Çavuş Ömer Faruk Ulutürk Görevli olduğu Mardin ilinde geçirmiş olduğu Trafik Kazasında Şehid olmuştur.  Şehidimiz yarın Öğle Namazına müteakip Yenifakılı İlçe Mezarlığında Toprağına emanet edilecektir.

Uzman Çavuş Ömer Faruk Ulutürk

Ülkü Ocaklarından Nevruz Kutlaması

Baharın Müjdecisi olarak bilinen ve  yüzyıllardır Türk Dünyasında kutlanan Nevruz Bayramı Sorgun’ da Ülkü Ocakları Sorgun İlçe İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Nevruz Etkinliği ile Kutlandı.

Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanı Abdulsamet Açıkgöz himayesinde düzenlenen Nevruz Bayramı Kutlama Programı tam bir şenlik havasında geçti etkinliği katılan Sorgunlular Yüzyıllardır bir gelenek haline gelen Nevruz Ateşini yaktı ve üzerinden atladı aynı zamanda Ok Atma, At Binme gibi etkinliklerinde yer aldığı Nevruz Bayramı Kutlama programına katılan Sorgunlular düzenlenen Nevruz Etkinliğinden son derece memnun olduklarını ve düzenlenen bu etkinliğin her sene ilçemizde düzenlenmesini arzu ettiklerini belirttiler.

Sorgun Belediye Başkanı Kim Olsun ?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Sorgun Belediye Başkanı olarak hangi adayı görmek istersiniz ? 

Sorgun Belediye Başkanı Kim Olsun ?