Sorgun’da Trafik Kazası 3 Ölü 8 Yaralı

Olay 25.04.2019 günü Sorgun Yozgat Karayolu Galericiler Sitesi civarında meydana geldi. Kaza Yozgat’tan Sorgun’a giden otomobilin karşı şeritte geçerek minibüse çarpması ile meydana geldi.

Sorgun – Yozgat Karayolu Galericiler Sitesi civarında meydana gelen kazada Yozgat’tan Sorgun’a giden otomobilin karşı şeritte geçerek minibüse çarpması ile meydana geldi. Arkadan gelen kamyonunda otomobile çarpması ile zincirleme trafik kazası oluştu. Kazayı gören vatandaşlar hemen Ambulans ve İtfaiye ekiplerine bilgi verdi.

Trafik Kazasında Cihan Aktaş, Elmas özmen ve Bekir Yiğit yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Meydana gelen kazada 8 kişi ise çeşitli yerlerinden yaralandı.

Sorgun Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ŞİMŞEK’ten Açıklama Geldi

Sorgun Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ŞİMŞEK bu gün Sorgun Belediyesinin Güncel Borcunun Açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

İşte Sorgun Belediyesi Eski Başkanı Ahmet ŞİMŞEK’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama:

Değerli hemşerilerim 2004 yılında sizlerin desteği Cenab-ı Allah ın izniyle göreve başladım.
Bir yıllık bütçesi 5.595.000tl, borcu da 4.574.000tl (dökümanı ektedir). İlçe büyüklüğünden daha küçük bütçesi olan, borcuda bütçesine yakın olan bir belediye bütçesi devir aldık.
Sizlerede malüm kanalizasyon ana artelleri olmayan, atıkları derelere dökülen, ilçe kanalizasyonunun da üçtebiri yapılmayan, su sıkıntısı yaşayan, cumhuriyet caddesi dışında yolu ve kaldırımı olmayan tek bir adet parkı (dutluk parkı) olan bir ilçede Besmele çekerek dava arkadaşlarımızla sorunları çözmeye başladık.


Sorguna asfalt plenti kurduk. Plentin araçlarını aletlerini sıfırdan aldık. 7 metre genişliğinde 220km yol yaptık. Sorgunda alt yapısı bitmiş tüm sokakları sıcak asfaltla çamurdan kurtardık. Sadece asfaltın bugünki maliyeti 90 milyon tl değerindedir.
Araçlarımızın birçoğunu yeniledik. Türkiyeye örnek olacak tam otomasyonlu Jeotermal ısıtma sistemi kurduk. 


Sekizgen parke ve kilit parke yollar kaldırımlar yaptık.
35 adet yeni park yaptık. 


Belediyemizin iş geliştirme merkezine gelen 4.250.000 euro yani 25 milyon tl avrupa birliğinden %100 hibe olarak iş geliştirme merkezi yaptırdık. Yine avrupa birliğinden Kanalizasyon arıtma için 9.750.000 euro 60 milyon tl %91 hibe ihalesi tamamlanmak üzeredir.
Seçim kampanyası yapan değerli başkan adayları Belediyenin borcu kimi 80 kim 100 kimi 120 milyon diye artırarak meydanlarda konuşuyorlardı, elbette yeni başkanda belediyenin borçlarını ve Alacaklarını tespit etmek ve açıklamak durumundadır. Bu tespit edilen borcun %85i resmi kurumların alacaklarıdır.
Siz olsanız %100 elzem olan hizmetleri mi yaparsınız, yoksa sgk vergidairesi emekli sandığı gibi resmi kurumlara boncunuzu mu yatırırsınız?
Ben ilçemin sorunlarını çözmede kullandım. Benden öncekilerinde resmi kurumlara borcu vardı, benden sonrakilerinde olacaktır.


Belediyelerin %99unun da resmi kurumlara borcu vardır.
Bunu başkanın açıklaması çok doğal ama belediyenin ALACAKLARINDAN hiç bahsetmemiş. Sorgun belediyesinin hiç mi kimseden emlak su alacağı yok?
Hastane karşısında 33 adet daire 7 adet dükkan, alınan gayrimenkuller.. vs gibi belediyenin mal varlığında hiç behsedilmemiş.


2019 bütçesi 55milyon tl olan bir belediyede elbette borçta olacak alacakta olacak. Maalesef yorum yaparken haddini aşanlar oluyor. Resmi kurumlarda görev yapan insanların mal varlığı her yıl denetlenir. Devlet memurları da bilir ki belediyeye ve resmi kurumlara alınan bir masa bile en az 3 memur tarafından araştırılıp en az 3 kişiden teklif alınır. 


Yapılan yorumlarda insafsızca davranılmasını esefle kınıyorum tüyü bitmemiş yetimin hakkı varsa bu dünyada olmazsa öbür dünyada hesabının sorulacağının bilincindeyim.
Bundan sonra da Sorgunumuza yapılan her hizmet bizleri mutlu eder

Sorgun Belediyesi Borç Belediyesi Olmuş

31 Mart 2019 Tarihinde yapılan seçimlerde MHP’ den Sorgun Belediye Başkanı seçilen M.Erkut EKİNCİ’ nin seçim vaatlerinin başında Şeffaf Belediyecilik anlayışı geliyordu. Başkan M.Erkut EKİNCİ mazbatayı alması ve Belediye Başkanı Koltuğuna oturması ile seçim vaatlerini de bir bir yerine getirmeye başladı.

Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Şeffaf Belediyecilik anlayışı kapsamında düzenlenen ilk Meclis Toplantısını sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlatarak ve meclis toplantısına katılmak isteyenlerin Belediye Hizmet binasına gelerek toplantıya katılımlarını sağlamıştı.

Başkan M.Erkut EKİNCİ bu gün ise Sorgun Belediyesine ait Sosyal Medya Hesabından Sorgun Belediyesinin Güncel Borcunu açıkladı.

İşte Sorgun Belediyesinin Güncel borcu ile ilgili o açıklama:

Göreve geldiğimizde ilk işimiz belediyenin içinde bulunduğu durumu vatandaşlarımızla paylaşmak olacak demiştik. Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz;

Sorgun Belediyesine ait borç tutarları (26/03/2019 tarih itibariyle) : 69.257.583,23 TL
Sorgun Belediye Başkanlığı Kasada Bulunan Mevcut Bakiye ( 08/04/2019 tarih itibariyle) :356.257,54 TL

M. Erkut EKİNCİ
Sorgun Belediye Başkanı

 

 

Türk Polis Teşkilatının 174. Yaşı Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yılı kapsamında Kutlanan Polis Haftası Tüm Yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutlandı. 

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yılı etkinlikleri kapsamında Sorgun İlçe Emniyet Müdürü Süleyman TRAK ve Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polisler Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR’ ı makamında ziyaret etti. Polis Haftası münasebeti ile Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek orgun İlçe Emniyet Müdürü Süleyman TRAK ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polislerin gününü kutladı. İlçemizde Polis Haftası Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sorgun İlçe Emniyet Müdürü Süleyman TRAK Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR’ a çiçek takdim ederken.

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğünü Ziyaretinden.

Üzeyir Arslan Görevine Döndü

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Büyük Birlik Partisinden Sorgun Belediye Başkanı Adayı olan Üzeyir ASLAN seçimlerin ardından Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine döner dönmez basın açıklamasında bulunarak hem genel bir değerlendirme yaptı hemde seçim süresince birlikte görev yaptığı ekibine ve kendisine oy veren vermeyen bütün Sorgunlu hemşehrilerine teşekkür etti.

İşte Üzeyir ARSLAN’ ın yapmış olduğu açıklama:

Aziz Hemşerilerim, Kıymetli Sorgunlular,
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçimini huzur ve güven ortamında tamamlayıp, neticelendirdik. Sorgun halkı olarak tüm Türkiye’de imrenilenecek bir olgunluk sergileyen siz kıymetli hemşerilerimi canı gönülden tebrik ediyorum.

Siyasi hayatıma yön veren “Sorgun Sevdam” ile çıktığım bu kutlu yolda yaptıklarıma dönüp baktığımda mahcubiyet duyacak hiçbir şaibeye karışmamış olmam ve Sorgunumuza yeni bir vizyon kazandırma adına gayretlerimin siz değerli halkımız tarafından teveccüh görmesi ayrıca bizleri gururlandırmıştır.

Bizler kadere iman etmiş insanlar olarak Rabbimizin takdirini kabul eder, kaldığımız yerden de heyecanını bir nebzede olsa kaybetmeden hedefe koşar adımlar ile ilerlemeye devam ederiz. Şahsi hiçbir beklentimiz olmadığı için Sorgunumuza hangi mecra olursa olsun hizmet etmeyi görev kabul eder aşk ile vazifemizi yerine getiririz.

Yaşadığımız bu tarihsel süreçte bir takım çıkar hesaplarının ilçemize bir fayda getirmediğini birlik ve bütünlük adına yaralar açtığını görmekte bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Şimdi bir takım senaryolar oluşturarak yapılanların, sizlerin kıymetli vicdan terazisinde tartıldığını gördükten sonra bu işe soyunanlar hal ve vaziyeti acaba görmemezlikten mi gelecekler. Bu senaristleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Kendi kendilerine verdikleri cezaların altında ezildikçe bu durumdan bir ders çıkaracaklarını umut ediyorum.

Aynı zamanda, 7152 sayılı kanun “yönetim kurulu başkan ve üyeleri aday olamadıkları veya aday olup seçilemedikleri takdirde en geç yüksek seçim kurulunca seçim sonuçlarının ilanını takip eden bir ay içerisinde eski görevlerine dönebilirler” hükmü kapsamında geçici olarak ayrılmış olduğum Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevime dönmüş bulunmaktayım.

Bu duygu ve düşüncelerle, seçim sürecinde her türlü fedakârlığı gösteren kıymetli yol arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyor, bu süreçte bilmeden incittiğimiz bir kardeşimiz oldu ise hakkını helal etmesini istiyor, sizlerin sağduyusu ile tercihlerinizin memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum

Saygılarımla
Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkanı
Üzeyir ARSLAN

Sorgun Belediye Voleybol Takımı 4 lü Finallere Kaldı

Kurulduğu günden berri yüksel maliyeti ve oyuncularına ödediği yüksek ücretler ile eleştirilerin odağında olan Sorgun Belediye Spor Voleybol Takımı Türkiye Voleybol Profesyonel 1. Lig Yarı Final Play-Off maçları sonunda Efeler Ligine yükselmek için 4 lü Finallere kaldı.

Sorgun Belediye Spor Voleybol Takımı oynanacak 4 lü Finaller sonunda başarı göstermesi durumunda Türkiye Voleybol Liginin en üst ligi olarak adlandırılan Efeler Liginde mücadele etmeye hak kazanarak ilçemizi Efeler Liginde temsil edecek.

www.sorgunhaber.com olarak Sorgun Belediye Spor Voleybol Takımı teknik heyeti ve oyuncularına oynayacakları 4 lü Final maçlarında Başarılar diliyoruz.

Sorgun Ehline Emanet

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı seçilen M.Erkut EKİNCİ İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. 

MHP’ den Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen M.Erkut EKİNCİ Yozgat İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. Mazbata törenine MHP Sorgun İlçe Başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY, MHP İl Genel Meclisi Üyeleri ve MHP Sorgun Belediye Meclis üyeleri ile birlikte giden Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ’ ye mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı verdi.

İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Başkan M.Erkut EKİNCİ ve beraberindekiler öncelikle Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR’ ı makamında ziyaret ettiler akabinde Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ, MHP Sorgun İlçe Başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY, MHP İl Genel Meclisi Üyeleri, MHP Sorgun Belediye Meclis üyeleri ve Sorgun Halkının geniş katılımı ile Sorgun Belediyesine geçtiler. Sorgun Belediyesi önünde toplanan kalabalığa konuşma yapan Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ yapılan duaların ardından Sorgun Belediye Başkanlığını vekaleten sürdüren Murat GÜRBÜZ’ den görevi devralarak  Sorgun Belediye Başkanı Olarak Görevine Başladı.

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Mazbatasını Alırken.

Sorgun Belediye Başkanlığı Devir Teslim Töreninden: 

 

 

MHP İl Genel Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldı

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Muaz AĞAN ve Osman YEŞİL bugün İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatalarını aldı.

Sorgun’ dan İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Muaz AĞAN yerel seçimler öncesinde MHP Sorgun İlçe Başkan Yardımcısı görevinde bulunuyordu yine Sorgun’ dan İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Osman YEŞİL ise daha önce Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanı görevinde bulunuyordu.

Osman YEŞİL Mazbatasını alırken:

Sorgun Belediye Spor Bal Ligine Yükseldi

Yozgat Bölgesel Amatör Lig’ te Şampiyon olarak sezonu tamamlayan Sorgun Belediyespor Futbol Takımı Bal Ligine yükselme maçlarını da kazanarak Bal Ligine yükselmeye hak kazandı.

Sorgun Belediye spor Futbol takımı dün oynanan Bal ligine yükselme şampiyonluk maçında İl Özel İdare Sporu yenerek adını Bal Ligine yazdırmayı garantiledi. Uzun zamandır Bal ligine yükselmek için ter döken Sorgun Belediye Spor takımı ve  futbolcular emeklerinin sonuçlarını aldıklarını ve Bal Ligine yükselmekten dolayı son derece mutlu olduklarını bu takıma sahip çıkılıp gereken destek verilirse Sorgun Belediye Sporun Bal Liginde de iyi işler yapacağına inandıklarını belirtiler.

Sorgun Belediye spor futbol takımı 12 Nisan tarihinde yapacağı son maçla birlikte Şampiyonluk kupasını kaldırmayı bekliyor.

Sorgun’da Seçimi Dostluk Kazandı

31 Mart 2019 pazar günü yapılan Yerel Seçimlerde Sorgun Belediye Başkanı olmak için yarışan adaylardan en çok oyu alarak ipi göğüsleyen ve Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) adayı M.Erkut EKİNCİ olmuştu. MHP Adayı M.Erkut EKİNCİ yaptığı seçim çalışmaları boyunca seçilmesi durumunda sadece kendisine oy verenlerin değil tüm Sorgunluların belediye başkanı olacağını defalarca dillendirmiş birlik ve beraberlik vurgusu yapmıştı. Yürütüğü seçim çalışmalarında güler yüzlü ve alçak gönüllülüğü ile ön plana çıkan M.Erkut EKİNCİ yarış halinde olduğu adaylar ile bir araya geldiğinde Sorgun’ un geleceği için hangi aday kazanırsa kazansın ama kazanan Sorgun olsun Sorgunlu olsun sözleri ile ortak değerinin Sorgun olduğunu ve Sorgun Belediye Başkanı olacak kişinin Tüm Sorgunluları Kucaklayan bir Başkan olması gerektiğini söylemişti.

Nitekim 31 Mart Yerel Seçimleri yapıldı ve aldığı oy oranı ile Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen aday MHP Belediye Başkan adayı M.Erkut EKİNCİ oldu. Yapılan oy sayımlarının bitmesi ile en çok oyu alarak Sorgun Belediye Başkanlığını ilan eden M.Erkut EKİNCİ yapmış olduğu ilk  açıklamada Birlik ve Beraberlik çağrısında bulunarak partililerden sevinç gösterilerinde Taşkınlık Yapmamalarını, Birbirlerini Kucaklayarak Hep Beraber Sorgun olmalarını istemişti.

Bu gün günlerden 1 Nisan Yerel Seçimler bitti ve Sorgun Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi Adayı M.Erkut EKİNCİ oldu. Gerek seçim çalışmaları boyunca alçak gönüllü ve güler yüzlülüğü ile gerekse seçim sonunda Sorgun Belediye Başkanlığını ilan ettiği saatten itibaren Birlik ve Beraberliğe önem veren Vakarlı Duruşu ile Gönüllerde Taht Kuran M.Erkut EKİNCİ’ yi Belediye Başkanlığı için yarıştığı AK Parti Adayı Mustafa ÖZDEMİR ve Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN Sosyal Medya üzerinden yayınlamış oldukları mesaj ile Tebrik Ederek Başarılar Diledi.

2019 Yerel Seçimleri uzun yıllar Sorgun’ da özlenen ve istenilen bir tablo oluşturdu. Siyasetin ve seçimlerin  insanları ayrıştırmak yerine birlik ve beraberlik içerisinde yenilenin yeneni Tebrik Ettiği ve Başarılar Dilediği, yenenin de yenilene Nazik Davranışlarından dolayı Teşekkür Ettiği bir tablo haline gelmesinde emeği olan öncelikle Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ bey’e, Ak Parti Adayı Av.Mustafa ÖZTÜRK bey’ e ve Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN bey’ e www.sorgunhaber.com olarak Teşekkür Ediyoruz.

Ve diyoruz ki bu seçimi M.Erkut EKİNCİ nezdinde Dostluk ve SORGUN Kazandı.

AK Parti Adayı Mustafa ÖZDEMİR Tebrik Mesajı:

Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN Tebrik Mesajı: