Kaymakam Mustafa Altınpınar Organlarını Bağışladı

Sorgun Kaymakamı  Mustafa Altınpınar, 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası nedeniyle Organ Bağışı Görevlisi Hemşire Sabiha Öcal tarafından doldurulan bağış formunu imzalayarak organlarını bağışladı.

Organ Bağışında bulunan Kaymakam Altınpınar yaptığı açıklamada, dinimiz İslam da asıl olanın insanı yaşatmak olduğunu ifade ederek “Maide Suresi 32. Ayette ‘Kim, bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de birisinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur’ denmiştir. İnsanlar, yaşamı boyunca insanlığa hizmet etmelidir. Öyle ki bu hizmetlerini organlarını bağışlayarak, öldükten sonra da devam ettirebilirler” dedi.

Organ bağışının kişinin hayatını kaybettikten sonra organ bekleyen hastalara umut ışığı olabileceğini vurgulayan Kaymakam Altınpınar “Günümüzde tedavisi ancak organ nakli ile yapılabilen birçok hastalık var. Bu nedenle hayattayken bağışta bulunduğumuz organımız biz öldükten sonra birine ve ya birkaç kişiye birden yaşama şansı vermiş olacak. Bu bence çok değerli bir husus. Biz, insan olarak bu dünyada sadece kendimiz için yaşamıyoruz. Başka bir bedende fonksiyonlarını devam ettirecek olan organlarımız birçok hastayı ve aileyi büyük bir sevince boğacaktır. onun ve ailesinin sevinci her şeye bedel ve çok önemli” diye konuştu.

Bizlerde Sorgun Haber site yönetimi olarak Organ Bağışında bulunarak bizlere örnek davranış sergileyen Sorgun Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar’ a duyarlı davranışı nedeni ile Teşekkür Ederiz.

Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplandı

Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu, Sorgun Kaymakamı Sayın Mustafa Altınpınar Başkanlığında 08 Kasım 2018 tarihinde toplandı. Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıda, bağımlılıkla nasıl ve hangi araçlarla mücadele edileceği konusu masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Mustafa Altınpınar, son yıllarda giderek artan ve toplumun önemli bir yarası haline gelen madde bağımlılığının, ancak mücadelede samimi olunması durumunda önlenebileceğini belirtti. Toplumdaki hiç bir ferdin bu olumsuz alışkanlıklara bulaşmasına ve zarar görmesine fırsat vermeden, her bir ferdin çocukluk çağlarında spor, müzik ve sosyal etkinliklere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutulması gerektiğine dikkat çeken Kaymakam Altınpınar “Öncelikli amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Ancak bu alışkanlıklara bulaşanları da kurtarmak da bizim görevimizdir. Gönül ister ki hiçbir ferdimiz bu kötü alışkanlıklara bulaşmadan, onlara sahip çıkalım. Algıyı yönetmek ilgiyi yönetmenin önüne geçiyor. Aslında uyuşturucu ile nasıl mücadele edilmesi gerekiyorsa öyle mücadele etme samimiyetini gösterebilsek, bu sorunun çözümünü kolaylaştırabiliriz. Bu mücadelede en önemli unsur uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmektir. Uyuşturucuda gelinen son noktanın video filmlerle anlatılması, rehberlik ve araştırma görevlilerinin bu mücadeleye dahil edilmesi gerekir. Şimdi bu çalışmalar için bir süre koyalım. Bu süre sonunda elde edilen sonuçları değerlendirelim. Eğer yapılan çalışmalar olumlu sonuçlar verdiyse devam edelim, vermediyse yöntemleri değiştirme yoluna gidelim” dedi.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişlerinden sonra, 22 Kasım 2018 tarihinde tekrar toplanılması yönünde karar alınmasıyla sona erdi.