Belediye Başkanı’nın Kayınvalidesi Vefat Etti

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ beyin kayın validesi 02.06.2019 tarihinde vefat etti. Cenaze 02.06.2019  Pazar günü Çankırı ilinde defnedildi.

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ beyin kayın validesi bir süredir kanser tedavisi görmekte idi. Merhumeye Allah’ tan Rahmet Diliyor Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ beye ve merhumenin ailesine baş sağlığı diliyoruz.

 

 

Sorgun Belediyesi Borç Belediyesi Olmuş

31 Mart 2019 Tarihinde yapılan seçimlerde MHP’ den Sorgun Belediye Başkanı seçilen M.Erkut EKİNCİ’ nin seçim vaatlerinin başında Şeffaf Belediyecilik anlayışı geliyordu. Başkan M.Erkut EKİNCİ mazbatayı alması ve Belediye Başkanı Koltuğuna oturması ile seçim vaatlerini de bir bir yerine getirmeye başladı.

Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Şeffaf Belediyecilik anlayışı kapsamında düzenlenen ilk Meclis Toplantısını sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlatarak ve meclis toplantısına katılmak isteyenlerin Belediye Hizmet binasına gelerek toplantıya katılımlarını sağlamıştı.

Başkan M.Erkut EKİNCİ bu gün ise Sorgun Belediyesine ait Sosyal Medya Hesabından Sorgun Belediyesinin Güncel Borcunu açıkladı.

İşte Sorgun Belediyesinin Güncel borcu ile ilgili o açıklama:

Göreve geldiğimizde ilk işimiz belediyenin içinde bulunduğu durumu vatandaşlarımızla paylaşmak olacak demiştik. Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz;

Sorgun Belediyesine ait borç tutarları (26/03/2019 tarih itibariyle) : 69.257.583,23 TL
Sorgun Belediye Başkanlığı Kasada Bulunan Mevcut Bakiye ( 08/04/2019 tarih itibariyle) :356.257,54 TL

M. Erkut EKİNCİ
Sorgun Belediye Başkanı

 

 

Sorgun Ehline Emanet

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı seçilen M.Erkut EKİNCİ İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. 

MHP’ den Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen M.Erkut EKİNCİ Yozgat İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. Mazbata törenine MHP Sorgun İlçe Başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY, MHP İl Genel Meclisi Üyeleri ve MHP Sorgun Belediye Meclis üyeleri ile birlikte giden Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ’ ye mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı verdi.

İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Başkan M.Erkut EKİNCİ ve beraberindekiler öncelikle Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR’ ı makamında ziyaret ettiler akabinde Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ, MHP Sorgun İlçe Başkanı Zafer Yusuf KUTLUSOY, MHP İl Genel Meclisi Üyeleri, MHP Sorgun Belediye Meclis üyeleri ve Sorgun Halkının geniş katılımı ile Sorgun Belediyesine geçtiler. Sorgun Belediyesi önünde toplanan kalabalığa konuşma yapan Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ yapılan duaların ardından Sorgun Belediye Başkanlığını vekaleten sürdüren Murat GÜRBÜZ’ den görevi devralarak  Sorgun Belediye Başkanı Olarak Görevine Başladı.

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Mazbatasını Alırken.

Sorgun Belediye Başkanlığı Devir Teslim Töreninden: 

 

 

Sorgun’da Seçimi Dostluk Kazandı

31 Mart 2019 pazar günü yapılan Yerel Seçimlerde Sorgun Belediye Başkanı olmak için yarışan adaylardan en çok oyu alarak ipi göğüsleyen ve Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) adayı M.Erkut EKİNCİ olmuştu. MHP Adayı M.Erkut EKİNCİ yaptığı seçim çalışmaları boyunca seçilmesi durumunda sadece kendisine oy verenlerin değil tüm Sorgunluların belediye başkanı olacağını defalarca dillendirmiş birlik ve beraberlik vurgusu yapmıştı. Yürütüğü seçim çalışmalarında güler yüzlü ve alçak gönüllülüğü ile ön plana çıkan M.Erkut EKİNCİ yarış halinde olduğu adaylar ile bir araya geldiğinde Sorgun’ un geleceği için hangi aday kazanırsa kazansın ama kazanan Sorgun olsun Sorgunlu olsun sözleri ile ortak değerinin Sorgun olduğunu ve Sorgun Belediye Başkanı olacak kişinin Tüm Sorgunluları Kucaklayan bir Başkan olması gerektiğini söylemişti.

Nitekim 31 Mart Yerel Seçimleri yapıldı ve aldığı oy oranı ile Sorgun Belediye Başkanı olarak seçilen aday MHP Belediye Başkan adayı M.Erkut EKİNCİ oldu. Yapılan oy sayımlarının bitmesi ile en çok oyu alarak Sorgun Belediye Başkanlığını ilan eden M.Erkut EKİNCİ yapmış olduğu ilk  açıklamada Birlik ve Beraberlik çağrısında bulunarak partililerden sevinç gösterilerinde Taşkınlık Yapmamalarını, Birbirlerini Kucaklayarak Hep Beraber Sorgun olmalarını istemişti.

Bu gün günlerden 1 Nisan Yerel Seçimler bitti ve Sorgun Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi Adayı M.Erkut EKİNCİ oldu. Gerek seçim çalışmaları boyunca alçak gönüllü ve güler yüzlülüğü ile gerekse seçim sonunda Sorgun Belediye Başkanlığını ilan ettiği saatten itibaren Birlik ve Beraberliğe önem veren Vakarlı Duruşu ile Gönüllerde Taht Kuran M.Erkut EKİNCİ’ yi Belediye Başkanlığı için yarıştığı AK Parti Adayı Mustafa ÖZDEMİR ve Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN Sosyal Medya üzerinden yayınlamış oldukları mesaj ile Tebrik Ederek Başarılar Diledi.

2019 Yerel Seçimleri uzun yıllar Sorgun’ da özlenen ve istenilen bir tablo oluşturdu. Siyasetin ve seçimlerin  insanları ayrıştırmak yerine birlik ve beraberlik içerisinde yenilenin yeneni Tebrik Ettiği ve Başarılar Dilediği, yenenin de yenilene Nazik Davranışlarından dolayı Teşekkür Ettiği bir tablo haline gelmesinde emeği olan öncelikle Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ bey’e, Ak Parti Adayı Av.Mustafa ÖZTÜRK bey’ e ve Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN bey’ e www.sorgunhaber.com olarak Teşekkür Ediyoruz.

Ve diyoruz ki bu seçimi M.Erkut EKİNCİ nezdinde Dostluk ve SORGUN Kazandı.

AK Parti Adayı Mustafa ÖZDEMİR Tebrik Mesajı:

Büyük Birlik Partisi Adayı Üzeyir ARSLAN Tebrik Mesajı:

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci oldu

31 Mart 2019 yerel seçimler de resmi olmayan sonuçlara göre Sorgun Belediye Başkanı M. ERKUT EKİNCİ oldu.

MHP Sorgun belediye başkanı adayı olan M. Erkut Ekinci resmi olmayan sonuçlara göre Sorgun belediye başkanı olarak seçildi.

İşte Sorgun Belediyesi Seçim Sonuçları

M.Erkut EKİNCİ Kimdir ?

22.06.1981 tarihinde Sorgun’ da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini Sorgunda tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. 2004 Yılında İnşaat Mühendisliği Lisans Programını bitirdikten sonra 23.05.2005 Tarihinde Sorgun’ da EKİNCİ MÜHENDİSLİK Firmasını kurdu 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta.

Mesleki olarak kendisini geliştirmek için; Gazbeton Yapı Malzemeleri 2008, Deprem Yönetmeliği 2007 değişikliği 2008. Kendiliğinden Yerleşen Betonlar 2008. Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı 2008. Zeminlerin Mühendislik Yapıları 2010. Enerji Verimliliği ve Maaliyet Avantajı Sağlayan Yapı Malzemesi 2011. Yapılarda Dinamik Etki 2011. Betonarmede Burulma 2011. Zemin Islah Yöntemleri 2012 Eğitim ve Seminerlerine katıldı.

1995-1999 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatında Çeşitli Görevlerde Bulundu,  2000-2004 Yılları Arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesinde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocaklarında Çeşitli Görevlerde Bulundu, 2005-2008 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı Görevinde Bulundu, 2009 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, 2014 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, Halen MHP Sorgun Belediye Meclis Üyeliği Görevini Yürütmektedir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Tarafından Sorgun Ülkü Ocağı Başkanlığı Görevinden Dolayı Teşekkür Belgesi Bulunmaktadır.