MHP’ den Görkemli Açılış

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Seçim İletişim Merkezinin açılışını Millet Vekilleri ve çok sayıda Sorgunlunun katılımı ile yaptı.

Sorgun MHP Seçim İletişim Merkezinin açılışı MHP Yozgat Millet Vekili İ.Ethem SEDEF, MHP Kayseri Millet Vekili M.Baki ERSOY, MHP Yozgat İl Başkanı, MHP Kayseri İl Başkanı, İlçe Başkanları,  MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ ve çok sayıda Sorgunlunun katılı ile yapıldı. MHP Seçim iletişim merkezinin açılışında konuşan Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ Sorgun’da 20 yıldır hiç bir değişikliğin olmadığını, Sorgun’un kimsesiz bırakıldığını, kendisinin ve ekibinin Sorgun’ un Makus Talihini değiştirmek istediğini, Sorgun’ un bir çok sorun ve sıkıntısının olduğunu bu sorun ve sıkıntıların hepsini bildiğini ve Sorgun ve Sorgunlunun sorun ve sıkıntılarını çözecek ekip ve projelerinin hazır olduğunu belirtti. 31 Mart 2019 tarihinde partili ve partisiz bütün Sorgunluların oyuna talip olan EKİNCİ şimdi kararın Sorgunlular da olduğunu Sorgun’un bölgesinde parlayan bir yıldız ve örnek ilçe olmasını isteyenlerin değişimden yana olanların oylarını isteyen EKİNCİ eğer değişimden yana olmayıp mevcut düzenin devam etmesini ve Sorgun’ u halen eski Sorgun olarak görmek isteyenlerin ise kendilerinin bileceğini belirtti. Şeffaf ve Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket eden EKİNCİ Sorgun’ da köklü değişim yapılacağını ve bu değişimin bütün Sorgunlular ile birlikte yapılacağını söyledi.

Açılışta konuşan MHP Kayseri Millet Vekili M.Baki ERSOY kendisinin Sorgunlu olduğunu ve Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ’ nin kendisinin Lise’ den sınıf arkadaşı olduğunu ve Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ’ nin maddi ve manevi her zaman yanında olduğunu ve sonuna kadar sınıf arkadaşı M.Erkut EKİNCİ’ ye kefil olduğunu söyledi.

MHP Yozgat Millet Vekili İ.Ethem SEDEF yaptığı konuşmada Sorgun halkının Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ’ yi yalnız bırakmayacağını ve Sorgun Belediye Başkan Adayı  İnşaat Mühendisi Mustafa Erkut EKİNCİ’ nin her zaman yanında olacağını vurguladı.

 

MHP Adayı M.Erkut Ekinci’nin Projeleri Göz Kamaştırıyor

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi M.Erkut EKİNCİ tarafından açıklanan projeler göz kamaştırıyor.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Sorgun Belediye Başkan Adayları Sorgun için Projelerini açıklamaya başladılar. MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi M.Erkut EKİNCİ tarafından hazırlanan projelerin hayata geçmesi durumunda Sorgun’ un Mahpus Tarihinin değişeceğine inanmamak içten bile değil. Bir mühendis inceliği ile Sorgun için projeler hazırlayan M.Erkut EKİNCİ’ nin özellikle Sorgun Vakfı Projesi, Termal Tesisler Projesi ve Sorgun İhtisas Organize Sera Projesi  hayata geçmesi ile birlikte Sorgun’un hem çehresi değişecek hemde ekonomik durumu. Kurulacak olan Sorgun Vakfı ile Sosyal Belediyeciliği kapsayan bütün unsurları gerine getirmesi amaçlanırken Sorgun halkına sağlanacak Sosyal ve Ekonomik katkıları da görmemek içten bile değil.

İşte MHP Adayı M.Erkut EKİNCİ’ nin açıkladığı projelerin bir kısmı:

Kazım Ergün MHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

İlçemizde geniş bir kesimce tanınan Ergün Paşabahçe ve Pazaristanbul’ un sahibi İş Adamı Kazım ERGÜN 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkan yardımcılığı görevini yürütmekte olan Kazım ERGÜN görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığına yarışında bende varım dedi. Kazım ERGÜN uzun bir süre Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde de bulunmuştu.

MHP Sorgun Belediye Başkan Adayı Kim Olsun ?

31 Mart 2019 tarihide yapılacak olan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinde Adaylı müracaatları halen devam etmekte olup Sorgun’ dan Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Başkanı Aday Adaylık müracaatını şuan için yapan 3 mühendis bulunmakta.

Yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı Aday Adaylığını ilan eden ve MHP Genel Merkezine giderek adaylık müracaatını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Eski Sorgun Belediye Başkanı Yılmaz KILIÇASLAN, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Makine Mühendisi Tahir Demirel ve Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun Belediye Meclis Üyesi Mustafa Erkut Ekinci ve Ergün Paşabahçe sahibi Kazım ERGÜN bulunmaktalar.

Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanı Adayı olarak kimi görmek istersiniz anketimize katılarak fikrinizi beyan edebilirsiniz.

 

 

 

MHP Miletvekili Ethem Sedef Esnafları Ziyaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef Türk Eğitim Sendikası Sorgun Şubesince düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programına katılmak için geldiği Sorgun’ da Esnafları ziyaret ederek Sorgun Esnafının sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi.

Son günlerde Yozgatlı Çiftçilerin Sorunlarının çözümü için Tarım Bakanına verdiği soru önergesi ve TBMM’ de Yozgat Esnafının sorunları ile yaptığı konuşma ile gündeme gelen Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef çeşitli programlara katılmak için geldiği Sorgun’ da esnafları ziyaret ederek Sorgunlu esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Milletvekili Ethem Sedef seçim öncesi yapmış olduğu esnaf ziyaretlerinde kendisinin sadece seçim öncesi oy istemek için gelen siyasetçilerden olmadığını her zaman Yozgat ve Sorgun halkının yanında olduğunu belirterek ben seçim öncesinde de Milletvekili olduktan sonra da her zaman insanımıza hizmet için yanlarında olacağım dedi. Sorgunlu esnaflar kendilerini ziyarete gelen Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’ in yapmış olduğu ziyaretten son derece memnun olduklarını, siyasetçilerin sadece seçim öncesi oy istemek için değil seçim sonrası da esnaf ziyaretlerinde bulunarak esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm getirmeye çalışmasının memnun edici olduğunu belirtiler.

MHP Yozgat Millet Vekili İbrahim Ethem Sedef Sorgunlu Esnafları Ziyaret Etti.

 

MHP Sorgun İlçe Başkanı İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanı olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Zafer Yusuf KUTLUSOY 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahali İdareler (Yerel Seçim) Seçimlerinde Sorgun Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için istifa etti.

Mayıs 2017 tarihinden beri Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanlığını devam ettiren İnşaat Mühendisi Zafer Yusuf KUTLUSOY Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek önümüzde ki günlerde yapılacak Yerel Seçimlerde MHP’ den Sorgun Belediye Başkanı Adaylık müracaatını yapması bekleniyor.

MHP’ den İlk Aday M.Erkut EKİNCİ Oldu

31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinde Adaylık Başvuruları 15 Kasım 2018 tarihinde başladı. İlçemizde İnşaat Mühendisiliği Bürosu olan ve geniş bir kesimce tanınan İnşaat Mühendisi M.Erkut EKİNCİ Adaylık Müracaatlarının başladığı gün MHP Genel Merkezine giderek Sorgun Belediye Başkanlığına Adaylık dilekçesini vererek müracaatına yaptı.

Sorgun Belediye Başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisinden Aday olacağı daha önceden bilinen M. Erkut EKİNCİ Sorgun’ da doğup büyüdüğünü ve halen Sorgun’ da hayatını devam ettirdiğini, Sorgun ve Sorgunlunun sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiğini ve Sorgun’un yaşanılabilir bir ilçe olması için dersine çok iyi çalıştığını, Sorgun’ a gelecekte Belediyecilik adına çok şeyler katacak Projelerinin hazır olduğu nu söyledi.

M.Erkut EKİNCİ Kimdir ?

22.06.1981 tarihinde Sorgun’ da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini Sorgunda tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. 2004 Yılında İnşaat Mühendisliği Lisans Programını bitirdikten sonra 23.05.2005 Tarihinde Sorgun’ da EKİNCİ MÜHENDİSLİK Firmasını kurdu 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta.

Mesleki olarak kendisini geliştirmek için; Gazbeton Yapı Malzemeleri 2008, Deprem Yönetmeliği 2007 değişikliği 2008. Kendiliğinden Yerleşen Betonlar 2008. Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı 2008. Zeminlerin Mühendislik Yapıları 2010. Enerji Verimliliği ve Maaliyet Avantajı Sağlayan Yapı Malzemesi 2011. Yapılarda Dinamik Etki 2011. Betonarmede Burulma 2011. Zemin Islah Yöntemleri 2012 Eğitim ve Seminerlerine katıldı.

1995-1999 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatında Çeşitli Görevlerde Bulundu,  2000-2004 Yılları Arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesinde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocaklarında Çeşitli Görevlerde Bulundu, 2005-2008 Yılları Arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı Görevinde Bulundu, 2009 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, 2014 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi Seçildi, Halen MHP Sorgun Belediye Meclis Üyeliği Görevini Yürütmektedir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Tarafından Sorgun Ülkü Ocağı Başkanlığı Görevinden Dolayı Teşekkür Belgesi Bulunmaktadır.

Tahir DEMİREL MHP’den Aday Adayı Oldu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler (Yerel) Seçimlerinde Makine Mühendisi Tahir DEMİREL Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkanlığı Adaylık müracaatını yaparak yarışta bende varım dedi.

Milliyetçi Hareket Partisinde 15 Kasım 2018 tarihinde başlayan Adaylık müracaatlarında Sorgun’ da Makine Mühendisliği yapan aynı zamanda Makine Mühendisleri Odası Yozgat Şube Başkanlığı görevini de yürütmekte olan Tahir DEMİREL Sorgun Belediye Başkanlığına Aday Adaylığı müracaat dilekçesini vererek Aday Adaylığını açıkladı.

Tahir DEMİREL Kimdir ?

1974 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilimi Sorgun’da tamamladı. 2000 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İkinci üniversite için Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümününe kayıt oldu. Kayseri Taksan A.Ş. ve Yozgat Şeker Fabrikası’nda Fabrika Organizasyonu , İmalat ve Isı Uygulamaları konularında staj yaptı.

1999 yılından itibaren iş deneyimini artırmak amacıyla Kayseri Isımaş Isı Sistemleri Ltd. Şirketinde 1,5 yıl görev yaptı. 2000 yılından 2006 yılına kadar ise Türkiye Mimarlar Mühendisler Odası Başkanlığı Mimarlar Mühendisler Odası Yozgat il temsilciliği görevini başarıyla yürüttü. 2006 yılında Selenge Mühendislik adını verdiğim firmasını kurarak serbest ticaret hayatına atıldı.
Öğrenciliğinde Prof. Dr. Mustafa İLBAŞ Danışmanlığında LPG, Doğalgaz, Yerden Isıtma konularında projeler hazırladı. 2012 yılında MHP bünyesinde açılan Siyaset ve Liderlik Okulunu bitirdi. Yine bu dönemde Prof. Dr. Ahmet Selim YURDAKUL’un (MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve MHP Siyaset ve Liderlik Okulu Koordinatörü) bilgisi ve danışmanlığı dahilinde tüm Türkiye’yi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı olumlu yönde etkileyecek SAĞLIKLI BESİNLER, SAĞLIKLI NESİLLER Projesini hazırladı.
.
2005 yılından 2012 yılına kadar başta Orta Anadolu Kalkınma Birliği Bölgesel Kalkınma Programı Kapsamında Proje Döngü Yönetimi ( Eylül 2005 YOZGAT), Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Denetim Komisyonu Üyelerine Yönelik Eğitim Programı (Ocak 2010 ANTALYA), Kurumsal Danışmanlık Eğitim A.Ş. Yerel ve Uluslar arası Finansman Çözümleri Programı (Aralık 2010 ANTALYA) olmak üzere toplam 30 adet seminer ve kursa katılarak sertifika aldı.

2003-2005, yılları arasında Sorgun MHP İlçe Sekreterliği, 2014 Yılından itibaren İlçe Başkan Yardımcılığı, 2009-2014 Sorgun Belediyesi MHP Meclis üyeliği, 2006-2011 MMO Yozgat İl Temsilciliği Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2011 Yılından itibaren MMO Yozgat İl Temsilcisi, 2006 yılında üstlendiğim Sorgun Kızılay Şubesi Sekreterliği ve 2009 yılında üstlendiği SOGİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, Yozgat KOSGEB Arge Proje Kabul Heyeti Üyeliği görevleri halen devam etmektedir.

2014 Yerel seçimler için Milliyetçi Hareket Partisinden Sorgun Belediye Başkan Aday Adayı, 1 Kasım 2015 Genel Seçimler için Milliyetçi Hareket Partisinden Yozgat Milletvekili Aday Adayı oldu.

MHP Belediye Meclis Üyelerinden Üniversitelilere Burs Teklifi

MHP Sorgun Belediye Meclis Üyelerinden Sorgunlu Bütün Üniversite Öğrencilerine Belediye tarafından her Ay 100 TL burs verilmesi için teklif verildi. MHP Sorgun Belediye Meclisi Üyesi olan M.Erkut EKİNCİ, İlker GÖREN, Can ESEN, Zeki KAPLAN, Abdulaziz LAÇİN ve Hüseyin ÇEKEREK tarafından imzalanan dilekçe ile Sorgunlu Üniversite Öğrencilerine Sorgun Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak 100 TL burs verilmesi teklifini Belediye Meclisinde görüşülmek üzere dilekçe verdi.

MHP Sorgun Belediye Meclis Üyelerinden M.Erkut EKİNCİ yaptığı açıklamada Sosyal Belediyeciliğin sadece sözde olmaması bunun icraata da konulmasını amaçladıklarını Sorgun Halkının gelir düzeyinin belli olduğunu ve bu devirde üniversite de öğrenci okutmanın ne denli zorlu olduğunu çocukları üniversitede okuyan ailelerin daha iyi bildiğini belirterek bizlerde  MHP Sorgun Belediye Meclis Üyeleri olarak böyle bir girişimde bulunduklarını İnşallah yapmış oldukları teklifin Belediye Meclisinde kabul edilerek Sorgun Halkının üniversitede okuyan çocuklarına aylık düzenli olarak 100 TL burs vermekle Sorgun Belediyesinin zorlanmayacağını ve Sosyal Belediyecilik adına örnek bir davranış olacağını belirtti.

MHP Sorgun Belediye Meclis Üyeleri Tarafından Verilen Teklif Dilekçesi