Evladın Anne Babasına Yapmadığını Sorgun Belediyesi Yapıyor.
https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Ogretmenler-Gunu-Kutlamasi-Sorgun-9-300x225.jpeg
Güncel

Evladın Anne Babasına Yapmadığını Sorgun Belediyesi Yapıyor. Hayırlı Hizmet….

Sorgun ilçesinde soğuk kış günlerinde evinden çıkamayan kimsesiz yaşlıların her türlü ihtiyacına belediyenin oluşturduğu ekipler koşuyor. Kar yağışının etkili olduğu ilçede eve mahkum kalan yaşlıların sağlık bakımları da bu ekipler tarafından yapılıyor.

 

Sorgun ilçesinde soğuk kış günlerinde evinden çıkamayan kimsesiz yaşlıların her türlü ihtiyacına belediyenin oluşturduğu ekipler koşuyor. Kar yağışının etkili olduğu ilçede eve mahkum kalan yaşlıların sağlık bakımları da bu ekipler tarafından yapılıyor.

Yozgat’ın Sorgun İlçe Belediyesi, yaşlıların hizmette sınır tanımıyor. Belediye Başkanı Erkut Ekinci tarafından kurulan ekip, kimsesiz yaşlıların ev temizliğinden gıdasına, kişisel bakımlarından sağlık hizmetine kadar pek çok alanda hizmet veriyor.

SOĞUK GÜNLERDE SICAK YARDIM

Belediye bünyesinde oluşturulan ekip, yaşlıların evde sağlık ve bakım hizmetlerini yerine getiriyor.

Her gün belirlenen bölgelerdeki yaşlıları düzenli olarak ziyaret eden ekibin çalışmasını Başkan Erkut Ekinci takip ediyor.

Belediye olarak yaşlıların evde sağlık ve bakım hizmetlerini ara vermeden devam ettirdiklerini belirten Ekinci, soğuk ve kar yağışlı kış günlerinde en ücra noktadaki yaşlılara ulaştıklarını bildirdi.

 

ONLARA HİZMET BOYNUMUZUN BORCU

Ekinci; “Ulaşabildiğimiz ve bize ulaşan yaşlı büyüklerimize hizmet elimizi uzatmak boyun borcumuz, onların dualarını almak bize ödüldür. Bizler onlara hizmet ettikçe daha güçlü ve sorumluluğunu yerine getirmiş hissediyoruz. Özellikle kışın soğuk günlerinde evlerinden çıkamayacak durumdaki yaşılarımızı bulup, ihtiyaçlarını gideriyor, yanlarında olmaya çalışıyoruz. Sorgun’u her bakımdan şehir yapma hayalimizi yerine getirmek için çalışıyor, bu yolda bizimle yol arkadaşlığı edenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir