Prof. Dr. Taner Demirer Babasının Hatırası İçin Muhtar Konağı Yaptırdı
GüncelSiyasetYaşam

Prof. Dr. Taner Demirer Babasının Hatırası İçin Muhtar Konağı Yaptırdı

İç Hastalıkları Uzmanı ve aynı zamanda İyi Parti Sağlık Politikaları Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer doğum yeri olan Sorgun Çavuş Köyü’ne babasının hatırasına istinaden muhtar konağı yaptırdı.

Demirer, “Bugün Yozgat’ımızın incisi Sorgun ilçemizin Çavuş Köyü’nde rahmetli babamız Av. Hüseyin Demirer’in hayratı olarak yaptırdığımız Muhtar Konağı’nın açılışını yaptık. Muhtar Konağı köyümüze ve tüm köylülerimize hayırlı olsun. Babamızın ruhu şad mekanı cennet olsun” dedi.

Açılış törenine, Yozgat’ın iş insanlarından Bilal Şahin, Hüseyin Coşkun, Sait Hekimoğlu, Faruk Tıran Çiftçi, Niyazi Şahan, Ali Gökkaya ve İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Mustafa Görkem Taştan, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci,  Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Mhp Sorgun İlçe Başkanı Muaz Ağan, ilçe başkanları, il yönetimindeki üyeler ve komşu köylerin muhtarları da katıldı.

Konak, yerel topluluğun bir araya gelmesi için toplanma noktası niteliği taşıyor. Ayrıca kültürümüzün yaşatılmasına yönelik bu davranış köy halkı ve misafirler tarafından beğeni ile karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir