Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda Buluştu

Sorgun Kaymakamlığı tarafından şehit ailelerine, dar gelirli vatandaşlara ve Suriyeli göçmenlere iftar yemeği düzenlendi.  İftar yemeği sonrası yapılan duanın ardından konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır, bu topraklar ve bu vatan uğruna şehitlik mertebesine ulaşmayı isteyen milyonlarca Türk gencinin olduğunu vurgulayarak “Kur’an-ı Kerim tilaveti sırasında iki damla gözyaşı döken küçük kızın gözünden akan yaşların birinde hüzün, birinde gurur […]

Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda Buluştu
22 Mayıs 2019 - 13:12 'de eklendi.

Sorgun Kaymakamlığı tarafından şehit ailelerine, dar gelirli vatandaşlara ve Suriyeli göçmenlere iftar yemeği düzenlendi. 

İftar yemeği sonrası yapılan duanın ardından konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır, bu topraklar ve bu vatan uğruna şehitlik mertebesine ulaşmayı isteyen milyonlarca Türk gencinin olduğunu vurgulayarak “Kur’an-ı Kerim tilaveti sırasında iki damla gözyaşı döken küçük kızın gözünden akan yaşların birinde hüzün, birinde gurur olduğunu gördüm. Eğer bir vatanınız, toprağınız, suyunuz varsa, onlara göz dikenler dolayısıyla sıkıntılar da olacaktır. Ancak bu vatana göz dikenler karşılarında şehit olmaya hazır milyonlarca Türk vatandaşını bulacaktır. Dosta ve düşmana şunu söylemek isterim ki gerekirse ben de bu vatan için gidip şahadet şerbetini içerim” dedi.

Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar da yaptığı konuşmada, geçen yıllarda verilen iftar yemeklerinden değişik olarak bu yıl dar gelirli ve Suriyeli vatandaşların da bu iftara davet edildiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Siyaset
İLGİLİ HABERLER