Sorgun Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projesine başladı
https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Ogretmenler-Gunu-Kutlamasi-Sorgun-9-300x225.jpeg
Güncel

Sorgun Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projesine başladı

Sorgun Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projesinde 2 adet havalandırma tankının yapımına başladı. 24 bin 100 metrekarelik alana inşa edilecek Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi iki yıl içinde tamamlandığında çöpünü dönüştüren, suyunu arıtan bir belediye olacak.

Yozgat’ın Sorgun Belediye başkanı Erkut Ekinci, “24 bin 100 metrekarelik alana inşa edilecek Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi iki yıl içinde tamamlandığında çöpünü dönüştüren, suyunu arıtan bir belediye olacağız.” dedi.

Başkan Ekinci yaptığı açıklamada; “Sorgun’umuzun temiz, planlı ve kimlikli bir kent olması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.  Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projemizde 2 adet havalandırma tankının yapımına başladık.

24 bin 100 metrekarelik alana inşa edilecek Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi iki yıl içinde tamamlandığında çöpünü dönüştüren, suyunu arıtan bir belediye olacağız. Gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak için var gücümüzle milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir