Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet İçi Kursları Devam Ediyor
https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Ogretmenler-Gunu-Kutlamasi-Sorgun-9-300x225.jpeg
AsayişEğitimGüncel

Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet İçi Kursları Devam Ediyor

Emniyet Müdürlüğü hizmet içi eğitimleri, Emniyet Teşkilatı personelinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek, güncel gelişmeleri takip etmelerini sağlamak ve görevlerinde daha etkin olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimlerdir.

Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde de İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü eğitimlerinin yanı sıra hizmet içi eğitimler devam ediyor.

Eğitimlerde başta zor kullanma yetkisi, asayiş olaylarına müdahale, trafik düzenlemesi ve uyuşturucu ile mücadele başlıca konular olarak ele alınıyor.

Ayrıca hizmet içi eğitimlere üniversitede görev yapan akademisyenler ve konusunda uzman kişilerin ilerleyen zamanlarda katılım sağlaması planlanıyor. Eğitim seminerlerinin kapsamının genişletilerek yapılması planlanıyor.

Emniyet Müdürlüğü hizmet içi eğitimleri, Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatınca düzenleniyor. Eğitimler, kurs, seminer, sempozyum, konferans, panel ve inceleme gezileri gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor.

Emniyet Müdürlüğü hizmet içi eğitimleri, Emniyet Teşkilatının daha etkin ve verimli bir şekilde çalışmasına önemli katkı sağlıyor. Bu eğitimler sayesinde, Emniyet Teşkilatı personeli mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek, görevlerinde daha başarılı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir