Türk Eğitim-Sen'den Öğretmene Şiddete Tepki
EğitimGüncelSiyaset

Türk Eğitim-Sen’den Öğretmene Şiddete Tepki

Adana’da bir kişi, kız kardeşini sınıftan zorla çıkarmak isterken , engel olmak isteyen öğretmenleri darp etti. Polisler tarafından yakalanan saldırgan, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaşanan şiddet olayına tepki gösterdi. Geylan, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamasında şunları söyledi: “Ahlaksız vandalın birisi, Adana’da İsmail Sefa Özler Ortaokulu’na geliyor, sınıftan kız kardeşini darp ederek çıkarmak istiyor. Kendisine engel olmak ve öğrenciyi korumak isteyen 5 öğretmenimize de saldırıda bulunarak yaralanmalarına neden oluyor. Kamuyu yönetme sorumluluğunda bulunanlara bilmem kaçıncı defa soruyoruz: Gerekli tedbirleri almak için daha ne çapta çirkinlikleri görmemiz gerekiyor? Bu devlet, Öğretmenini korumaktan aciz midir? Bu yabani vandallara daha ne kadar tahammül edeceğiz?

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ivedilikle harekete geçmeli, öncülük etmeli ve meslektaşlarımıza yönelik bu ahlaksız cüretkarlık ve pervasızlığa son verecek yasal düzenlemelerin hayata geçmesini sağlamalıdır.

Artık şiddet hadiselerini önleyecek tedbirleri ve faillere yönelik caydırıcı müeyyideleri tavizsiz uygulayacak kanuni tedbirler getirilmelidir. Aksi halde, sorumluluk makamında oturanlar da böylesi hadiselerin vebaline ortaktırlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir