Yeni Çeltek İmam Hatip Ortaokulu'nda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri
EğitimGüncel

Yeni Çeltek İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri

Sorgun Yeni Çeltek İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında ‘Milli ve Manevi Değerlerimi Öğreniyorum’ konulu söyleşi düzenlendi. Proje yürütücüsünün Fen Bilimleri Öğretmeni Hacı Arslan olduğu söyleşide Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muammer Cengil sunum yaptı.

Etkinliğe Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Yeni Çeltek Okul Müdürü Abdullah Topal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Söyleşide tarihe damga vurmuş Türk büyüklerinden, medeniyetlerinden ve geleneklerinden bahsederek başlayan Prof. Dr. Muammer Cengil, öğrencilerle soru-cevap yaptı. Alper Tunga, Mete Han, Tomris Hatun, Orhun Anıtları, Uygurlar, Karahanlılar, Farabi, Ahilik Teşkilatı, Osmanlı Padişahları, Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürk İlke ve İnkılapları’ndan söz etti.

Geçmişi bilmenin geleceğimize ışık tutacağını, geçmişi bilmezsek geleceği anlayamayacağımızı söyleyen Cengil, atalarımızdan kuşaklar boyu gelen irademizden ve bizleri milletçe farklı kılan özelliklerimizden bahsetti.

Etkinliğin sonunda katılımlarından dolayı Prof. Dr. Muammer Cengil’e Okul Müdürü Abdullah Topal ve Proje Yürütücüsü Fen Bilimleri Öğretmeni Hacı Arslan tarafından Teşekkür Belgesi verildi ve çini tabak hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir