Yozgat Şehir Hastanesi'nde Kanser Farkındalık Programı Düzenlendi
GüncelSağlıkYaşam

Yozgat Şehir Hastanesi’nde Kanser Farkındalık Programı Düzenlendi

Yozgat Şehir Hastanesi ve Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği’nin ortak düzenlediği programa Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Siyasi Parti İl Başkanları, Sendika Başkanları, Dernek Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Bürokratlar ve Bürokrat Eşleri katıldı.

10 yataklı Kemoterapi Merkezi ve 24 yataklı Onkoloji Servisinde, Onkoloji Uzmanlarının gözetiminde hastalara kaliteli ve ulaşılabilir bir hizmet sunulduğunu söyleyen Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan şöyle konuştu; “Türkiye’nin ve Avrupa’nın İlk Dijital Hastanesi olarak büyük bir aile bilinciyle hareket ediyoruz. Personellerimiz ve vatandaşlarımıza bilgilendirmeleri ve taramaları her fırsatta yapıyoruz. Erken teşhis ve tanının önemi çok büyüktür” dedi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ise şöyle konuştu; “Geç kalmamak için herkesin mutlaka kontrollerini yaptırması gerekiyor. İmkanlarımız geniş, bizler her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Yozgat için gece gündüz çalışmaya hızla devam edeceğiz. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse asbestli su borularının tehlikeli olduğunu ifade ederek “Göreve geldiğimiz gün Yozgat’ı asbestli borulardan kurtaracağız dedik. Zor sıkıntılı bir iş ama geleceğimiz için sağlıklı suyu evlerimize kavuşturacağız. Bizler belediye olarak sizlerin hizmetindeyiz” dedi.

Dernek Başkanı Ayşe Yurdagül Esengin; “Kanser Tedavisi olan bir hastalıktır. Dernek olarak acıları değil mutlulukları paylaşıyoruz. Dernek üyelerimiz olarak kocaman bir aileyiz, her zaman birbirimizin destekçisiyiz, bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansın ikinci bölümünde Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Yozgat Şehir Hastanesi, Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği Üyeleri ve katılımcılar tarafından eğitim ve konuşmalar yapılarak program tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir