Sorgun’ un Yüzü Futbolda Gülüyor

Yozgat Bölgesel Amatör liginde top koşturan Sorgun Belediyespor ve Sorgun Gençlik Spor Bal Ligi yükselme Play-off maçlarına kalmaya Hak Kazanarak futbol’ da Sorgun’ un yüzünü güldürdü.

Oynadıkları futbolla başarılı bir sezon geçiren Sorgun Belediyspor ve Sorgun Gençlik Spor Futbol takımları Bal Ligine yükselmek için Play-off maçlarına kalmaya hak kazındı. Oynadıkları son maçlarda Çekerek Sporu 8-0 yenen Sorgun Belediye Spor Ligde topladıkları 39 puanla Liderliğini korurken, Şefaatli Sporu 5-1 yenen Sorgun Gençlik Spor ise topladıkları 30 puan ile ligde 2 sırada yer alıyor.

Lig Puan Durumu:

Sorgun Derbisi Bu Pazar Oynanacak

Yozgat 1. Amatör Liginde (Bal Ligi) yer alan Sorgun BelediyeSpor ile Sorgun Gençlik Spor arasında 18.11.2018 Pazar günü Saat:14.00 da Sorgun Şehir Stadında Sorgun Derbisi oynanacak.  Aşağıda bulunan Ankete katılarak takımınıza destek verebilirsiniz.

Yozgat Bal Liginde top koşturan Sorgun Belediyespor 7. Haftada averaj farkı ile Puan Tablosunda 15 Puan ile Liderliğini korumak istiyor. Sorgun Belediyespor’ u ise yine aynı ligde top koşturan ve Sorgun Takımı olan Sorgun Gençlikspor 15 Puan ile Puan Tablosunda 2. sırada bulunuyor. Pazar günü saat 14:00 da oynanacak Sorgun Derbisi ile Sorgun Belediyespor Liderliğini koruyacak mı yoksa Liderliği Sorgun Gençlikspor’ a mı devredecek Pazar günü oynanan maçta belli olacak.

Bizler Sorgunlu Spor Severleri Pazar Günü Saat:14:00 ‘ da Sorgun İlçe Stadında oynanacak olan Sorgun Derbisine bütün futbolseverleri davet ediyoruz.

Kazanan kim olursa olsun, asıl kazanan Sorgun olsun Dostluk olsun.

 

Sorgun Belediye Spor

Sorgun Gençlik Spor