Belediye Temizlik İşçilerine Yeni Kıyafet Alındı

Sorgun Belediyesi temizlik işçilerine yaz ayları nedeniyle daha rahat çalışabilmeleri için yazlık kıyafet alındı.

Sorgun Belediyesi Temizlik İşçilerine yeni kıyafetleri dağıtımında açıklama yapan Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, hizmet noktasında temizliğe büyük önem verdiklerini belirterek, ”yaz aylarının gelmesi ile işçilerimizin daha rahat çalışmaları ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmeleri için işçilerimize yazlık kıyafetler aldık. Tüm malzemelerimiz iş güvenliği kanununa uygun olarak temin edilmiştir. Sorgun Belediyesini temsil ettikleri için bize yakışır kıyafetler ile işlerini bize yakışır şekilde yapmalarını istiyoruz. İş disiplininden hiçbir zaman ayrılmadan tertemiz bir Sorgun için hepimiz taşın altına elimizi koyacağız. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

 

 

İlçe Jandarma’da Görev Değişikliği

2017 yılından Sorgun İlçe Jandarma Komutanı olarak atanan Binbaşı Mehmet Demir’ in tayininin Van ili Erciş ilçe Jandarma Komutanlığına çıkması ile Sorgun İlçe Jandarma Komutanlığında görev değişimi olacak.

Jandarma Genel Komutanlığının 2019 yılı tayinlerinin açıklanması ile 2017 yılından beri Sorgun İlçe Jandarma Komutanlığı görevini yürüten Binbaşı Mehmet Demir, Van ili Erciş ilçe Jandarma komutanlığına ataması yapılmıştır.

Mükremin Göleti Yine Can Aldı

Sorgun Mükremin Göletinde suya giren 14 yaşında Suriye uyruklu çocuk boğularak can verdi.

Sorgun Mükremin göletinde suya giren 14 yaşında Suriye uyruklu bir erkek çocuğu boğularak can verdi. Çocuğun cesedi Ankara’dan gelen AFAD’ da bağlı Dalgıç ekipler tarafından yapılan  çalışmalar neticesi sudan çıkartıldı. Özellikle havaların ısınması ile serinlemek için gölle girenlerin sayısının arttığı gözlemlenmektedir. Mükremin göletinde bu zamana kadar çok canlar gitmiştir bundan sonra yeni canların gitmemesi için Yetkililerin Acilen  çözüm üretmesi beklenmektedir.

Belediye Temizlik Seferberliği Başlattı

Sorgun Belediyesi tarafından başlatılan Temizlik Seferberliğinde Sorgun’ da genel temizlik çalışmaları yapıldı. Ortak kullanım alanı olan park ve bahçelerin duvarları boyanarak görsel açıdan güzelleştirildi.

Sorgun Belediyesi Temizlik Seferberliği kapsamında başta Çarşı Merkezi Cadde ve Sokaklar olmak üzere Sebze Pazarı, Hayvan Pazarı gibi halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda kapsamlı temizlik çalışması yaptı. Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Sorgun Belediyesinin başlatmış olduğu temizlik seferberliği ile ilgili olarak “Çevremizi koruyalım, güzelleştirelim, , geleceğimize sahip çıkalım. Yaşadığımız çevre, çocuklarımızın ve gelecek nesillerin bizlere emanetidir. Bu nedenle çevremizi korumak, kollamak ve güzelleştirmek en öncelikli görevlerimiz arasındadır.

Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin en asli görevidir. Unutulmamalıdır ki, biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çünkü dengesini bozduğumuz, kirlettiğimiz çevre, bizim sağlığımızı etkiler. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi, çevreyi kirletenleri de uyarmak, insani bir görevdir. Nefes aldığımız havanın, içtiğimiz suların, yaşadığımız çevrenin temiz olmasının yolu, çevre kirliliğine engel olmaktan geçer. Evlatlarımızın sağlıklı bir hayat sürmesi için onlara yaşanabilir bir çevre bırakmamız gerektiğini unutmayalım.” dedi.

Sorgun Belediyesinin başlatmış olduğu temizlik seferberliği kapsamında neredeysen tüm Sorgun’ u temizleyen başta Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ’ ye ve Temizlik İşlerinde görevli Müdüründen Temizlik İşçisine bütün emeği geçen Belediye Personeline Teşekkür ediyoruz. Ellerinizi Sağlık 🙂

Rektörden Hayırlı Olsun Ziyareti

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ahmet Karadağ ve beraberinde bulunan heyet Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ’ ye Hayırlı Olsun Ziyaretinde bulundu.

Sorgun Belediye Başkanı Seçilen M.Erkut EKİNCİ’ ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunan heyette Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ yanında Rektör Yrd. Prof. Dr. Sayın Şenol Akın, Üniversite Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Sayın Mehmet Kılıç ile birlikte geldi. Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ ile Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ziyaret sırasında Sorgun’ a yapılması planlanan Fakülte ve Sorgun Meslek Yüksek Okulunun geleceği ile ilgili konuları da konuştuğu bilgisi alındı.

 

 

 

Hükümet Konağı Anketi Sonuçlandı

Sorgun Kaymakamlığı tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde başlayıp 21 Haziran 2019 tarihinde sonlanan Hükümet konağının nereye yapılması konusunda Sorgun Kaymakamlığı tarafından Kaymakamlık İnternet sitesinde düzenlenen anket sonuçlandı
İşte Anket Soruları :
Sorgun Yeni Hükümet Konağı sizce nereye yapılmalı?
1-Yeşilyurt ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun bulunduğu araziye.
2-Eski buğday pazarı arazisine.
3-Eski ofis arazisine
4-Eski hastane arazisine
İşte Anket Sonuçları :
1-Yeşilyurt ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun bulunduğu araziye  – 413 Oy Verildi.
2-Eski buğday pazarı arazisine. – 1124 Oy Verildi.
3-Eski ofis arazisine – 398 Oy Verildi
4-Eski hastane arazisine – 436 Oy Verildi

Kıbrıs Gazilerine Madalya Verildi

Sorgun’da ikamet eden Kıbrıs gazilerine Sorgun Kaymakamlığında düzenlenen törenle ”Milli Mücadele Madalyaları”  takdim edildi.
Kıbrıs Gazilerine veriler Milli Mücadele Madalya törenine Sorgun Kaymakamı Mustafa ALTINPINAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah NEŞELİ, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ, daire amirleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı. Kıbrıs Barış Harekatında görev yapan ve Gazi olan Sorgun’lu hemşehrilerimize bizlerde göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkürlerimizi sunuyor Gazilerimize Hayırlı Ömürler diliyoruz.

Başarılı Öğretmenler Ödüllendirildi

2018-2019 eğitim öğretim yılında gösterdikleri başarı ile örnek olan öğretmenlere düzenlenen tören ile ödülleri verildi.
2018-2019 eğitim öğretim yılında çalışmalarında başarılı olan öğretmenler Sorgun Kaymakamı  Mustafa Altınpınar tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. Sorgun öğretmen evinde yapılan törene Kaymakam Mustafa ALTINPINAR, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Çocuklara Karne Hediyesi Verildi

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Belediyenin düzenlemiş olduğu halk konserinde gösteri yapan ve kendi okullarında da başarılı olan 8 öğrenciye konser günü vermiş olduğu söz üzerine karne hediyesi olarak bisiklet hediye etti.
Sorgun Belediye Başkanı Ekinci, Belediyenin düzenlemiş olduğu halk konserinde gösteri yapan ve kendi okullarında da başarılı olan 8 öğrenciye konser günü vermiş olduğu söz üzerine karne hediyesi olarak bisikletleri dağıttı ve kask olmadan bisikleti kullanmamalarını, kurallara uymalarını söyledi. Başkan Ekinci, “Belediyemizin düzenlediği halk konserinde büyük emeklerle yaptıkları gösteriyi ödüllendirmek ve çocuklarımızı teşvik etmek için bu bisikletleri hediye ediyoruz, çocuklarımız okullarında da çok başarılı öğrenciler oldukları için hem karne hediyesi olsun hem de sözümüzü yerine getirelim istedik. Bütün çaba ve gayretimiz, siz çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlamaktır. Bu vesile ile yoğun ve yorucu bir maratonun sonunda yaz tatiline girecek olan öğrencilerimize iyi tatiller dilerim” dedi.

Halk Konserine İlgi Yoğundu

Sorgun Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Halk Konseri Sorgunlu sanatçılarımız Murat BALABAN, Esra ŞAHBAZ ve Murat İNCE’ nin katılımı ile Belediye Meydanında yapılan program ile gerçekleştirildi.

Sorgun Belediyesi tarafından Sosyal Etkinlikler kapsamında her yıl düzenlenen Halk Konseri bu sene Yasemin Doğru’nun sunuculuğunda Murat BALABAN, Esra ŞAHBAZ ve Murat İNCE’ nin sahne alması ile gerçekleştirildi. Düzenlenen Halk Konserine Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ, Şahin Avukatlık Büroları sahibi Satılmış Şahin, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ve Federasyon üyeleri, Araplı Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, Çiğdemli Belediye Başkanı Ahmet Sungur, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yusuf Kutlusoy, Ülkü Ocakları Başkanı Abdulsamet Açıkgöz, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı, İl Genel Meclis Üyesi Muaz Ağan, Belediye Meclis Üyeleri, Sorgun Belediyesi Eski Başkanı Yılmaz Kılıçarslan, Yozgat Belediyesi Eski Başkanı Kazım Arslan çok sayıda Sorgunlu ve ilçe dışından gelen misafirlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Konser sonunda yöresel halaylar çekilirken katılımcılar düzenlenen halk konserinden son derece memnun ayrıldı.

Sorgun Eski Belediye Başkanı Yılmaz KILIÇASLAN ve Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ Halay Çekerken.